Echinasal
(preparat złożony)

Syrop: 125 g. 100 g syropu zawiera: 5 g wyciągu złożonego z liścia babki lancetowatej (3 cz.), ziela grindelii (1 cz.) i owocu dzikiej róży (1 cz.); 3 g wyciągu z ziela tymianku; 2 g soku z ziela jeżówki purpurowej. Lek zawiera małe ilości etanolu (mniej niż 100 mg na dawkę).
Wskazania: Profilaktycznie w okresach zmniejszonej odporności. Pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z objawami kaszlu (np. w przebiegu przeziębienia).
Dawkowanie:
Stany zapalne górnych dróg oddechowych
Dzieci od 7 do 12 lat: 2 razy dziennie po 1 łyżce stołowej. U dzieci w wieku od 3 do 7 lat należy stosować wyłącznie po konsultacji lekarskiej. Nie zaleca się podawania leku dzieciom w wieku poniżej 3 lat. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 do 4 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.
Stosować nie dłużej niż 10 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach, należy zasięgnąć opinii lekarza.
Profilaktycznie
Dzieci od 7 do 12 lat: raz dziennie po 1 łyżce stołowej. U dzieci w wieku od 3 do 7 lat należy stosować wyłącznie po konsultacji lekarskiej. Nie zaleca się podawania leku dzieciom w wieku poniżej 3 lat. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.
Stosowanie profilaktyczne leku wymaga wielodniowego podawania, jednak nie dłużej niż 20 dni.
Uwagi: Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na rośliny z rodziny złożonych (Asteracae = Compositae), takie jak np.: rumianek, nagietek, krwawnik, mniszek, arnika. Leku nie należy stosować w przypadku występowania chorób układowych, np. gruźlica, białaczka, kolagenozy, schorzenia autoimmunologiczne. Leku nie należy stosować łącznie z lekami upośledzającymi czynność wątroby oraz z lekami immunosupresyjnymi (np. kortykosteroidy, cytostatyki, przeciwciała).
Podmiot odpowiedzialny: Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.

Facebook