Apteczka na wyjazd

  • Leki dla dzieci</br>Apteczka na wyjazd
    Leki dla dzieci
    Apteczka na wyjazd

NAJPIERW LEKI, KTÓRE DZIECKO PRZYJMUJE STALE

Najpierw musimy ustalić czy dziecko jest zdrowe i nie zapomnieć o lekach, które podajemy dziecku przewlekle np. z powodu cukrzycy, astmy lub innych chorób przewlekłych. Dzięki tym lekom stan dziecka jest stabilny, przerwanie ich przyjmowania, połączone ze stresem wyjazdowym, może spowodować zaostrzenie objawów choroby.

Jeśli zapomnimy wziąć leki - może być trudno je kupić. Poza granicami Polski mogą one występować pod innymi nazwami. Zawsze będzie potrzebna recepta lekarska, a lekarz za granicą będzie oczekiwał nazwy międzynarodowej leku i dokładnej dawki jaką dziecko przyjmuje. 

LEKI, KTÓRYCH ZASTOSOWANIA MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ

Następnie należy pamiętać czy zdarzają się naszym dzieciom dolegliwości nawracające np. alergia, bóle głowy, zaparcia, czy reagują katarem na klimatyzację lub zmianę klimatu lub biegunką na nową kuchnię. 

Jeżeli podróżujemy z dziećmi często leczonymi inhalacjami - weźmy ze sobą nebulizator. Wiele rodzin podróżuje z inhalatorem. Ustalmy jednak z lekarzem, jeszcze przed wyjazdem, jakie leki podawać gdy u dziecka wystąpią objawy - czy tylko sól fizjologiczną w inhalacji czy od razu poważniejsze leki.  

LEKI NA DOLEGLIWOŚCI, KTÓRE MOGĄ SIĘ PRZYDARZYĆ KAŻDEMU

Poza tym musimy się zaopatrzyć w leki na powszechne dolegliwości, które mogą się przydarzyć zawsze i mogą być uciążliwe, a w zmienionych warunkach, trudniejsze do opanowania bez tych leków.

Te leki będzie stosunkowo najłatwiej dostać w miejscu, do którego pojedziemy ale warto je mieć pod ręką, szczególnie gdy są już "wypróbowane" i nie musimy ustalać w aptece jaki preparat jest nam potrzeby.

SKORZYSTAJ Z LINKÓW PONIŻEJ ORAZ Z CAŁEGO SERWISU "LEKI DLA DZIECI 24" PRZY KOMPLETOWANIU APTECZKI.

Leki na najczęstsze dolegliwości pojawiające się w czasie wakacji:

Pozostałe leki - jeśli występuje skłonność do następujących reakcji organizmu (przykładowo):

Ponadto weźmy ewentualnie inne leki, które według naszego doświadczenia mogą być nam potrzebne.

Facebook